Konwojowanie

Świadczymy usługi w zakresie konwojowania (osób, wartości pieniężnych, dzieł sztuki i innych. Wartości te transportowane są zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 14 października 1998 r. w sprawie zasad i wymogów, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne jednostki organizacyjne, na podstawie Art. 6 ust. 2 Ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. Nr 114, poz. 740).

Konwoje wykonywane są każdorazowo pojazdami odpowiednio dostosowanymi do tego celu. Konwojenci wyposażeni są w broń palną, wysokiej klasy kamizelki i hełmy kuloodporne oraz łączność radiową.

Usługa ta polega na ochronie połączonej z transportem pojazdem specjalnym pieniędzy a także wartościowych przesyłek przez uzbrojonych konwojentów, wyposażonych w środki łączności oraz inne zabezpieczenia techniczne. Konwój odbywa się w asyście osoby w której dyspozycji pozostaje konwojowana przesyłka np. kasjerki, osoby wyznaczonej przez zleceniodawcę bądź samego zleceniodawcy.

INKASO

Prostsza forma transportu chronionego gotówki jest inkaso (pracownik zleceniodawcy nie bierze udziału w konwoju). Odbiór gotówki za pokwitowaniem odbywa się w miejscu wskazanym przez klienta np. w punktach handlowych lub siedzibie firmy. Wcześniej przygotowane pieniądze w bezpiecznych kopertach lub opisanych pakietach są odbierane przez upoważnionych konwojentów zgodnie z podpisaną umową i harmonogramem. Przekazanie przez konwojentów depozytów do wskazanego banku lub liczarnii następuje niezwłocznie.

Usługa inkasa pozwala na szybki i bezpieczny odbiór oraz transport gotówki do banku lub liczarnii, co w konsekwencji pozwala na równie szybkie zarządzanie swoimi środkami przez zleceniodawcę. Prezentowana forma konwoju polecana jest szczególnie do obsługi sieci punktów handlowych i usługowych, hurtowni, stacji paliw ale również pojedynczych punktów obracających gotówką.

POWRÓT

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.